Söz yapacak olanlar dikkat!

Evliliğinize adım adım yaklaştığınız bu günlerde tam da ayaklarınız yerden kesilmişken evlilik öncesi törenler arasında önemli aşamalardan biri olan söz kesimiznden bahsetmek istedik.Söz kesimi için yapılacak belli başlı bir takım örf ve adetler olduğu aşikar.Biz de gelinlerimize yardımcı olabilmek adına söz kesimi organizasyonu gerekli olabilecek bilgileri derledik.

Alyanslar

Alyansınızı seçmeye gitmeden önce parmağınızda yüzük bulunmamasına dikkat etmenizi öneriyoruz. Böyle durumlarda parmağınıza takacağınız yüzük parmağınızı şişireileceğinden dolayı yüzük ölçünüzün yanlış alınmasına sebbeiyet verebilir.

En güzel alyans modelleri için ilgili kategorimize göz atabilirsiniz.

CoupleRingMekan

Söz kesimi için genellikle e ortamları seçilirken günümüzde yerini cafelere bıraktı. Birçok çift söz ortamı için cafeleri tercih etmenin organizasyon ve misafirlerin ağırlanması açısından daha avantajlı olduğunu belirtiyor. Fiyat aralıkları her cafe ve semt için değişmekt bu nedenle mekan için bolca gezmekte fayda var. Gezecek vakti olmayan gelinler için düğünlerinde yapılabildiği popüler mekanlara buradan ulaşabilirsiniz.

soz-yapacak-olanlar-dıkkat (4)

Abiye-Takım elbise

Alyanslar ve mekana karar verdikten sonra söz kesimi için abiye elbisenizi seçme aşamasına gelebilirsiniz. Bizim önerimiz abiye elbise almaya mutlaka yarı aç şekilde gitmeniz çünkü yemeklerden sonra uzun süre ayakta kalmakta zorluk çekebilirsiniz ayrıca midenizde şişlik olabileceğinden dolayı giydiğiniz elbiseyi beğenmeyebilirsiniz.Söz ve nişan gecesi aynı gün olacak ise tek bir abiye elbise alabilirsiniz. Müstakbel eşinizin giyeceği takım elbiseyi almadan önce mutlaka kendi elbisenizi seçmiş olmanızı öneririz. Böylece elbisenize uygun olarak daha kolay seçim yapabilirsiniz.

En güzel abiye elbise modelleri için ilgili kategorimize bakabilirsiniz.

soz-yapacak-olanlar-dıkkat (3)

Kurdelalar,Söz tepsisi,Süslemeler vb.

Bu tür ayrıntılar söz gecelerinde en çok unutulan kısımdır.Koşuşturmalı ve telaşlı geçen bu günlerde eminiz çok yorgunsunuz.Ancak herşeyin mükemmel olmasını istediğinizi bildiğimiz için isze internetten alışveriş yapmanızı öneriyoruz. Bu sayede süsleme malzemeleri söz tepsisi kurdelalar gibi ürünleri ayağınıza kadar getirebilirsiniz. Söz için ev ortamı düşünenler de birkaç basit malzeme ile çok şık bir ortam oluşturabilirler.

İkramlar

Bu tür organizayonlar sık olmasada yemekli olabiliyor.Eğer yemekli düşünmüyorsanız ikramlıklar ve çeşitli meşrubatlar ile misafilerinizi ağırlayabilirsiniz. Günümüzde bu tür organizasyonlar için özel olarak üretilen birbirinden güzel ikram çeşitleri bulunuyor. Birçok modeli ile tercih edebileceğiniz bu ikramlıklar misafilerinizin aklında kalmayı başaracak.

En güzel kurabiye çeşitleri için Elif ‘in kurabiyelerini ziyaret etmenizi öneririz.

soz-yapacak-olanlar-dıkkat (8)

Kuaför

Genellikle her bayanın tercih ettiği ve sürekli gittiği bir kuaförü vardır. Ancak gideceğiniz kuaförü tanıyor dahi olsanız özel gününüzde mağdur olmamak için mutlaka randevu almanızı öneriyoruz.Eğer sürekli gittiğiniz bir kuaförünüz yoksa önceden yaptırmak istediğiniz modele karar verip gitmek istediğiniz kuaförde prova yapabilirsiniz.

En güzel saç modelleri için buradan ulaşabilirsiniz.

soz-yapacak-olanlar-dıkkat (5)

Fotoğraf Çekimi

Tüm bu koşuşturmalrdan sonra elinizde kalacak en özel günlerden en güzel hatıralar tabiki fotoğraflar olacak.Fotoğraf çekiminizde günümüzde sıkça kullanılan konuşma balonları ve balon demetleri kullanarak eğlenceli bir çekim gerçekleştirebilirsiniz.

Henüz bir fotoğrafçı ile anlaşmadıysanız Caravan wedding ile kaliteli ve özel bir çekim sizi bekliyor.

soz-yapacak-olanlar-dıkkat (9)

 

Söz ve nişan gibi törenlerle ilgili daha çok bilgiye sahip olabilmek için buraya bakabilirsiniz.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir