Bütçenize Göre Düğün Önerileri

Butcenize_gore_dugun_onerileri (6)

 

Hayatlarının en özel günlerinden biri olan düğün pek çok çift için maddi yönden sorun oluşturabiliyor. Bu anlamda düğün bütçesi düğün gününün büyüsüne gölge düşürüyor.

Sizin için hazırladığımız düğün önerilerimizi inceleyerek, bütçenizi sarsmadan keyifli bir düğün yaşamanız mümkün.

 

Ne İstediğinizi Belirleyin

Düğününüz için gerçekten ne istediğiniz bilirseniz gereksiz harcamaları da azaltmanız olası. Örneğin, mekan sizin için önemli değilse daha uygun maliyetli mekanları tercih edebilirsiniz. Ya da seçeceğiniz arabanın modeli öneli değilse klasik pahalı bir araba yerine normal bir arabayla gidebilirsiniz.

Butcenize_gore_dugun_onerileri (2)

 

Evleneceğiniz tarihte öncelikleriniz arasında değilse düğün maliyetlerinin daha ağır olduğu yaz sezonu yerine sonbahar ya da kış aylarını seçebilirsiniz. Bunun yanı sıra, dengeli bir plan yapmanız da önemli. Gelinliğiniz sizin için çok önemli ve bütçenizin büyük bir kısmını oluşturuyorsa orkestra ya da ikramlarda daha hesaplı seçenekleri değerlendirmenizde fayda var.

 

Butcenize_gore_dugun_onerileri (5)

 

 

 Ev- Bahçe Düğünü

Bahçeli ya da büyük bir eviniz varsa düğününüzü evinizde ya da bahçenizde yapabilirsiniz.  Aileniz ve arkadaşlarınızla samimi ve sıcak bir düğü ortamı yakalayabilir bu özel gününüzü yaşadığınız yerde keyifle yapabilirsiniz. Yemek konusunda bir catering şirketiyle anlaşabilir, böylece düğün mekanı ve diğer organizasyon masraflarını da minimuma indirgemiş olursunuz.  Süsleme konusunda da kendi fikirlerinizi bahçe düğününüze yansıtabilir, yaratıcılığınızı ön plana çıkarabilirsiniz.

Butcenize_gore_dugun_onerileri (3)

Butcenize_gore_dugun_onerileri (4)

 

 

Aile Arasında Samimi Bir Düğün

Düğün günü önemli olan sevdiklerinizle bir arada olmak. Bu noktada aileniz ve yakın arkadaşlarınızla yapacağınız bir düğün hem davetiye, hem de ikram ve mekân organizasyonu açısından maliyetleri önemli ölçüde düşürecektir.  Düğün günü heyecanıyla herkesle ilgilenemeyeceğinizi de göz önünde bulundurursanız, az sayıda davetli daha kaliteli zaman geçirmenize de yardımcı olacaktır.

Butcenize_gore_dugun_onerileri (7)

Butcenize_gore_dugun_onerileri (1)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir