Düğün Mekânı Seçiminin Püf Noktaları

Dügün_mekani_seciminin_püf_noktalari (4)

 

Düğün hazırlıklarının en önemli ve en çok zorlayan konularından biri düğün mekânı seçimi olarak karşımıza çıkıyor. Bu noktada düğün mekânı seçimin püf noktalarını sizler için hazırladık.

 

Düğün mekânı seçiminde ilk olarak nasıl bir düğün yapacağınıza karar vermeniz gerekiyor. Kır düğünü mü hayal ediyorsunuz, balo salonunda prenses gibi görünmek mi yoksa romantik bir kumsal düğünü mü? Genel olarak düğünden en az 6 ay öncesinde düğün mekânınıza karar vermeniz, son anda yer bulamama gibi bir sorunla karşılaşmamanız açısından önem taşıyor.

Dügün_mekani_seciminin_püf_noktalari (3)

Dügün_mekani_seciminin_püf_noktalari (7)

 

Düğün şeklinizi seçtikten sonra davetli sayısını belirlemeniz gerekiyor. Davetli sayısı, hem mekânın uygunluğu, hem de düğün bütçesini belirleme açısından oldukça önem taşıyor. 50 kişilik bir düğünü bir bahçe ya da restoran da yapabilirken, 200 kişilik bir düğünü daha büyük bir mekânda yapmalısınız. Bu nedenle son dakika sürprizi yaşamamak için düğüne kaç kişi katılacağınızı netleştirmeniz gerekiyor.

 

Dügün_mekani_seciminin_püf_noktalari (1)

Dügün_mekani_seciminin_püf_noktalari (6)

 

Düğün mekânı seçiminde mevsim ve ulaşım faktörlerini de göz önünde bulundurmak gerekiyor. Kış mevsiminde kır ya da kumsal düğünü tercih etmeniz sorun yaşamanıza neden olabilir. Ulaşım açısından da davetlilerin rahatça geleceği çok uzak olmaya mekânları tercih etmeniz daha doğru olacaktır.

 

Dügün_mekani_seciminin_püf_noktalari (2)

Dügün_mekani_seciminin_püf_noktalari (8)

 

Ve tabi ki en önemli noktalardan biri de düğün bütçesi. Tercih edeceğiniz mekânı organizasyon ve ekstralarla bir bütün olarak değerlendirip, bütçenize en uygun seçeneği tercih etmeniz, ekstra harcamalarla karşı karşıya kalmanızı önleyecektir.

 

Dügün_mekani_seciminin_püf_noktalari (5)

 

 

 

http___signatures.mylivesignature.com_54493_156_47FBFEDE9DA176A36BD07E54828F60A5

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

One thought on “Düğün Mekânı Seçiminin Püf Noktaları

  1. Mekan seçiminden sonra tatsız bir sürpriz ile karşılaşmamak için, düğününüze kendi fotoğrafçınızı getirip getiremeyeceğinizi de mekan ile konuşmanızı öneririm. Türkiye’de bir çok mekan bu konuda kendi fotoğrafçılarıyla çalışmak zorunda olduğunuzu ve dışarıdan fotoğrafçı getiremeyeceğinizi söylüyor. Bu konuyu sözleşmeyi imzalamadan önce konuşmanız elinizi güçlendirecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir