Düğün Hazırlıkları Rehberi

Düğün Arifesindeyken

Düğün gününüz, en mutlu olduğunuz gün (veya günlerden biri) demek herhalde yanlış olmaz. Fakat sözü, nişanı, çeyizi bir kenara koysanız bile düğün hazırlıkları başlı başına zorlu, yorucu ve yoğun bir süreç. Bu yüzden gelin ve damat adaylarının bu süreci sakin bir şekilde yürütmesi ve planlı olması çok önemli. Söylemesi kolay ama nasıl olacak bu iş?! Sonuçta bir kez evleniyorsunuz ve neyi, ne zaman, nasıl yapmanız gerektiği konusunda fazla bir bilgiye sahip değilsiniz. Bu yüzden de bir şeyleri atlayıp veya yanlış planlayıp sonradan üzülmektense önceden her şey için detaylı bir araştırma yapmanız gerekiyor.

Düğününüzü Eksiksiz Şekilde Planlayın

Özellikle fiyatlar, trendler ve moda her sene değiştiği için size bu süreçte yol gösteren birisini/birilerini bulmakta zorlanıyor olabilirsiniz. O zaman size bu aşamada yardımcı olabilecek bir site önerisinde bulunalım. Kısaca kolaydugun.com, gelin adaylarına düğün hazırlıkları ve diğer planlamalar konusunda yardımcı olan bir blog. Neredeyse her konuda içerik bulabilmeniz mümkün diyebiliriz. (Nişan bohçasından balayı tatiline, düğün mekanından gelin arabasına kadar.. Hatta müstakbel kayınvalideyle ilk buluşma için öneriler bile paylaşmışlar. Evlilik arifesindeyseniz fakat henüz bir teklif almadıysanız sevgilinize evlilik teklifi ettirmenin yollarını da bu blogda bulabiliyorsunuz!)

İlginizi çekebilir diye siteden birkaç görsel de paylaşmak istedik:

Siteye girdiğinizde karşınıza çıkan arama barına bilgi almak istediğiniz herhangi bir konuyu yazabiliyor ya da blog kısmından yardım almak istediğiniz bir konuyu seçebiliyorsunuz.

Blog kısmına girdiğinizde söz ve nişan, gelin ve düğün planlama rehberinin alt başlıkları karşınıza geliyor. Düğün hazırlıklarında hangi aşamadaysanız onu seçip istediğiniz konu hakkında bilgi edinebiliyorsunuz.

Düğün Hazırlıkları Sırasında Planlı Olmak Önemli

Düğününüzü doğru bir şekilde planlamak gerçekten önemli. Diyelim ki düğün bütçenizi planlamadan paldır küldür hazırlıklara başladınız. Fakat sonradan farkettiniz ki çok açılmışsınız. Bu da son harcamalarınızı kısmanız anlamına geliyor. Örneğin evinize istediğiniz mobilyalar yerine daha ucuz bir takım almak zorunda kalabilir veya balayınıza bütçe yetiştiremeyebilirsiniz. Hayali bile korkunç değil mi? İşte bu yüzden düğün masraflarınızı önceden hesap etmeniz gerek. Bu yüzden kolaydugun.com’un hazırladığı A’dan Z’ye Düğün Masrafları yazısına göz gezdirmek isteyebilirsiniz.

İsterseniz başka bir örnek daha verelim: Küçüklüğünüzden beri hayalini kurduğunuz bir gelinlik var. (Kimin yok ki?) Ve siz bu gelinliği vücut tipinizi veya düğün mekanınızı hiç hesaba katmadan almak istiyorsunuz. Bu tabi ki yanlış ve aceleci bir seçim yaptığınız anlamına geliyor. Kolay Düğün ekibinin bu noktada size yol gösterecek bir rehberi var: Kolay Düğün – Gelinlik Rehberi. (Burada anneleri kabarık gelinliklerden kurtarmanın yollarına bile değinmişler.) Daha fazla spoiler vermeyelim, incelemek isterseniz siteye girip bakabilirsiniz.

Kolay Düğün Ekibi

Yazımızı bitirmeden önce hoş bir detaya daha değinmek istedik: Kolay Düğün’ün içerik ekibi, evli ve çoluk çocuğa karışmış kadın yazarlardan oluşuyor. Yani bütün yazıları sizin yürüdüğünüz yolda daha önce yürümüş bir ekip hazırlıyor. Sizi onlardan daha iyi anlayacak birilerini bulmak herhalde çok da kolay olmasa gerek..

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir