MADAGASKAR ADASI

Hint Okyanusu'nda konumlanan, kızıl toprakları nedeniyle 'Büyük Kırmızı Ada' diye de adlandırılan Madagaskar etnik kabileleri, gizemli inançları ve ritüelleri, oyuncaktan hasır sepetlere kadar uzanan rengarenk el sanatları ve altın kumsalları ile masalsı bir balayı sunuyor. 

Doğuda Itasy Gölü'nün yer aldığı volkanik arazi; dalış meraklıları için güneydeki lfaty mercan kayalıkları ve Isalo Milli Parkı; batıda geleneksel balıkçı kasabaları ve rüya gibi kumsallarıyla Dünya Kültür Mirası listesine alınan Morondavo, kuzeyde kolonyal yapıları ve kuytu limanıyla Diego Suarez; Ambre Dağı eteklerindeki yağmur ormanları, altın kumsallarıyla Nosy Be Adası ve volkanik Mitsio Takımadaları gezip görülecek yerler. Başkentin en modern oteli Hilton, her türlü konfora sahip (+ 261 222260 60). Fort-Dauphin' de konumlanan Dauphin ise yabanıl bölgelere turlar düzenliyor (+ 261 292 212 38).

 

 

Orijinal Objeler

Başkent Antananarivo'da, atık malzemelerden yapılan oyuncak antika arabalar, gemi maketleri, elişi örtüler ve ahşap heykeller Andravoahangy pazarında satılıyor. 

Konum:

Güney Afrika'da, Hint Okyanusunda, Mozambik'in doğusu

Haritadaki konumu:

Afrika

İklimi:

Sahil boyunca tropikal, iç kısımlarda ılıman, kuzeyde kuru iklim tipi

Arazi yapısı:

Dar kıyı ovası, yüksek platolar, merkezde dağ