Çeyiz Yerleştirirken Dikkat!

ceyiz_yerlestirirken_dikkat_etmeniz_gerekenler (7)

Çeyiz hazırlığı evlenen çiftler için oldukça telaşlı ve stresli geçen bir süreç. Her bir detayın titizlikle incelenerek alındığı çeyizlerin alışverişi kadar yerleşimi de bu doğrultuda dikkat gerektiriyor.

Çeyiz yerleştirme, çeyizlerin eve taşınmasından ev içerisinde konumlandırılmasına kadar her sürecinde önem verilmesi gereken konular arasında yer alıyor. Bu nedenle çeyiz yerleştirirken dikkat etmeniz gereken noktaları sizlerle paylaşıyoruz.

ceyiz_yerlestirirken_dikkat_etmeniz_gerekenler (2)

Çeyiz içerisinde ev eşyalarından, mutfak ve banyo eşyalarına, perdeden, aksesuarlara, el emeği ürünlere varıncaya dek pek çok parça yer alıyor. Bu nedenle, her parçanın ayrı bir özenle yerleştirilmesi gerekiyor.  Eşyaları yerleştirmeden önce neyi nereye koyacağınıza dair bir planlama yapmanız hem zaman hem de kolay yerleştirme açısından siz kolaylık sağlayacak önerilerin başında geliyor.

Çeyiz eşyalarınızı koyduğunuz kolilerin üzerilerine içerisinde hangi alan ait eşyaların bulunduğunu yazmanız sonrasında karışıklığı önleyecektir. Bu sayede mutfak, banyo ya da evin diğer bölümlerine ait eşyaları daha rahat bir şekilde yerleştirirken, koliler arasında kaybolmaktan da kurtulmuş olursunuz. Diğer yandan özellikle mutfak eşyaları ve cam aksesuarlar gibi kırılma ihtimali yüksek olan eşyaları gazete kağıtlarına sararak daha korunaklı bir şekilde taşımanız mümkün.

ceyiz_yerlestirirken_dikkat_etmeniz_gerekenler (1)

Çeyiz yerleştirme işleminde zamanlama da oldukça önem taşıyor. Mutfak eşyaları ve büyük mobilyalar ilk olarak yerleştirilecekler arasında yer alırken, aksesuarlar yerleşimde sonraki sırada yer alıyor. Bu noktada halı, nevresim, perde ve yatak örtüsü gibi eşyaları en son yerleştirmeniz bu eşyaların kirlenmemesi açısından dikkat etmeniz gereken noktalar arasına yer alıyor.

Dantel ya da kumaş el emeği çeyiz ürünlerini saklamak işin en zahmetli taraflarından birisi. Sararma ve yıpranmalara engel olmak için uygun koşullarda nem tutmayan bir kapta ya da dolapta, hatta mümkünse bir çeyiz sandığında bu tarz ürünleri saklamak en uygun seçim oluyor. Yine koruyucu kumaş saklama ürünleri de bu anlamda faydalı ürünler arasında yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir